Vosk opravný tvrdý König 22011 H1145
Kód: 34418Související produkty
Detailní popis produktu
Vosk opravný tvrdý König 22011 H1145
Tvrdý voskový tmel vhodný k opravě středních i větších rýh, oděrek i promáčklin na nábytku. Lze použít pro dřevo, lamino, dýhu, fólii. Nanáší se pomocí tavné pájky, alternativně lze použít špičku staré žehličky nebo zahřát i jiným způsobem. Výhodou tvrdého vosku oproti měkkému je že má podstatně vyšší mechanickou i teplotní odolnost. Nevýhoda je že se nedá použít bez jeho zahřátí. Tavný bod je 81°C.
Oblast použití: rýhy či vyštípnuté kusy materiálu na stolových deskách, nábytku, podlahách laminátových ale i dřevěných, k opravě pracovních desek, dveří i obložek z folie, laminátu i dýhy.
Ideální postup pro opravu je: poškozené místo je třeba dokonale očistit a zarovnat. Důležité je zbavit se všech vypouklin a otřepů, což znamená, že poškozené místo musí být před použitím vosku rovné. Nebojte se díru nebo vryp zvětšit a to třeba odlamovacím nožem nebo dlátem. Do takto připraveného podkladu (díry či škrábance ) nakapejte zahřátý vosk tím způsobem, že na povrchu vznikne malá kupička (boulička) vosku. Pokud opravujete místo na hraně desky nebo místo, kde by mohl vosk stékat, použijte papírovou pásku, kterou přilepíte na hranu desky a tím si vytvoříte "zábranu". Jakmile budete mít místo vyplněné voskem, nechte ho malou chvilku zatuhnout, ale ne úplně vytvrdnout, jen do fáze, kdy se již povrch vosku nelepí. Následně sundejte pásku a začněte vosk upravovat do roviny, ať už originální špachtlí nebo dlátem či nožem. Jakmile budete mít místo opravené a srovnané do roviny bez jakéhokoliv dolíčku, můžete použít například tento čistič, kterým vosk krásně vyhladíte a zároveň dočistíte okolí poškozeného místa. Při použití čističe dbejte na to, abyste si vyzkoušeli na nepohledovém místě, že vám tento čistič nepoškozuje povrch či nedochází k tvorbě map. Z naší zkušenosti ale víme, že jde čistič použít na většinu běžných povrchu jako jsou lamino desky i lakované povrchy. Vosky lze mezi sebou míchat a tak docílit přesného odstínu k opravovanému materiálu - jelikož ne vždy lze sehnat přesný odstín, který potřebujete. Za pomoci míchání dvou či tří odstínů do sebe získáte přesnou potřebnou barvu. Malý tip na závěr - v případě použití vosku na pórovitých dřevinách jako dub, jasan nebo některých exotických dřevin lze před úplným vytvrzením vosku do něj udělat například špachtlí (těmi zoubky) nebo i nehtem drobné drážky, které budou imitovat póry. Tím docílíte povrchu, který se bude více podobat tomu okolnímu - to znamená, že nebude po vyspravení úplně hladký voskový, ale bude mít v sobě drobné vrásky podobající se pórům dřeva. Místa opravená voskem lze následně zalakovat bezbarvou či barevnou vyspravovací (retušovací) tužkou, čímž dosáhnete ještě vymazlenějšího povrchu opraveného místa.
S tímto produktem máme dlouholeté zkušenosti a rádi Vám s čímkoliv poradíme, můžete se na nás obrátit dole v chatu :-)
Nebo můžete mrknout do článku kde naleznete podrobný popis jak odstranit povrchové poškození na jídelním stole.
Na dotazy Vám odpoví: Michal Starý
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.